Ky ėshtė njė pėrshkrim nga gjėrat qė unė nė KIDNEY.DE ofertė.

NCBI PubMed Medline sistemi

Kėrkojnė literaturė mjekėsore, artikuj shqyrtim nė shkencat e jetės, biokimi, biofizikės, biologji qelizore, imunologji, mikrobiologji dhe Virologjisė, bakteret dhe sėmundjet Mycoplasma, tuberkulozi dhe tropikale, Vefahren moderne tė radiologjisė dhe radioterapi, Imazhe molekulare, strukturėn e proteinave, terapeutik antitrupat nė onkologji pėr kancerin dhe Limfoma, neoplasms mieloma dhe tė tjera, biologji tumorit, angiogenesis, formimin e enėve tė gjakut, carcinogenesis, Oncogenes, riparimin ADN-sė dhe riprodhimi, Mitochondria dhe Peroxisomes, Mirna dhe siRNA, Zytosklelett dhe qerpik, veshkat (Nefrologji), mushkėritė (pulmonar), stomak, zorrė, zorrė e trashė, rektumit, ēapok, mėlēisė dhe pankreasit (Gastroenterologji), zemra (kardiologji), valvulave tė zemrės, Aortenklpappe, endokardit valvulės mitrale, infarkt miokardi dhe emboli pulmonare, enėve tė gjakut, aorta, autopsi aortic, shartim i organeve, palca e eshtrave, qelizave burimore, dializė, ECMO dhe zėvendėsimin MARS organi, stomatologji, menaxhimin e dhimbje, neurologji, neuropsychology, Parkinson, Alzheimer dhe ēmenduri, TDP43, paralizė goditje dhe Bell, tumoret e trurit dhe gliomas, astrocytomas, meningjiti dhe encefaliti, sistemi i komplementit, vasculitis, lupus, e Sjogren, Horton, Kawasaki, Anca, granulomatosis Wegener-sė, interleukin dhe interferon, citokineve, qelizat T rregullatore, qelizat B, qelizat NK, qelizat NKT, dhe mė shumė ...

Kėtu ju jeni duke kėrkuar pėr nė PubMed origjinal pėrmes ndėrfaqes API nė PHP, mbėshtetur nga njė bazė tė dhėnash MySQL dhe ju do tė merrni informacion tė detajuar mbi atė nėse njė produkt mjekėsor, teknik, letėr tė hapur qasje apo qasje hibride ėshtė i lexueshėm dhe tė arritshme pėr ju.Pėrveē kėsaj, termi e kėrkimit tuaj, formulimin e kėrkimit tuaj, query e kėrkimit tuaj, pyetja juaj kėrkimit tuaj pėr motorėt e kėrkimit tė botuesve tė mėdha shkencore dhe bazat e tė dhėnave tė letėrsisė si Wiley, Springer, Ingenta, Scirus, infor shėndetėsor, Wire Lartė, DOAJ, botuesit e mėdha tė komunitetit Qasja Hapur dhe shumė tė tjerėt do tė ridrejtuar nė mėnyrė qė ju jo vetėm mund tė pėrcaktojė inventarit Medline, por letėrsi e tėrė shkencore nė revista profesionale.

Burim ėshtė i hapur nėpėrmjet Medline Search & mė shumė

Udhėzimet English duhet kėtu tė jetė - ata do tė ndjekin ...

Metatextbook i Mjekėsisė

Kėtu unė kam hartuar tani 86.000 lira artikuj lexueshme shqyrtim Shqyrtim nga tė gjitha fushat e mjekėsisė dhe tė shkencave jeta nė pothuajse 14,000 bibliografive tematike, kėshtu qė ju pa kryer njė kėrkim tė duhur Medline letėrsi, menjėherė tė marrė nė njė temė njė artikull teknike (pėrmbledhje), ju menjėherė mund tė shikoni dhe tė shtypura nė format PDF gjithashtu. Tė bibliografi janė tė lidhura miteinender, kėshtu qė ju mund tė shihni temat ngjashme dhe konceptet, dhe tė kėrkoni menjėherė.

Burim ėshtė i hapur pėr tė kėrkuar Metatextbook

Udhėzimet English kėtu .

Njė pėrzgjedhje tė veēantė mund tė gjenden nėn 'zzzpupil' titull, kėto janė ato komente qė janė interesante pėr studentėt tė moshės 14 dhe mbi tė cilėt janė tė interesuar nė, mjekėsi biologjisė dhe lidhur me fushat e fizikės, shkenca kompjuterike dhe kimi medicinale.

Pjesa e parė e kėsaj bibliografie ėshtė tani konsiderohet libri zzzpupil ( ISBN 978-1482560312 publikohet) dhe mund tė blihen nga Amazon.Mbledhja e revista tė hyrjes tė hapura

Nė mars tė vitit 2012, kam krijuar kėtė temė dhe hartimi alfabetik. Ajo tregon revista akses tė hapur nė tė gjitha fushat e dijes dhe shkencat inxhinierike, teknologji, shkencat humane dhe kultura, gjeologji, astronomi, etj

Pėrveē kėsaj, revista me periudhėn e embargos (e cila ėshtė quajtur) janė tė shėnuara, tė cilat janė tė qasshme nė PubMed.

Lidhje tė shkojė e titujve tė revistave nė tė njėjtėn kohė nė arkiv, nė mėnyrė qė ata tė mund tė shikoni nė tabelėn e pėrmbajtjeve.

Burim ėshtė i hapur pėr Book Search

Tekstet mjekėsore

Renditura sipas temės dhe subjekt fusha, kam mbushur njė sistem dyqan Amazon me libra anglisht bukura mjekėsore dhe jo-mjekėsore. Ajo shet asgjė, por ai ėshtė i pėrshtatshėm pėr ju qė tė duken shumė tė bukur. Ndoshta ajo nuk ka gjetur tregun e saj nė Gjermani.

Ai ėshtė kėtuLista e Shoqėrive gjermane dhe gjermane Mjekėsore

Tė gjitha unė e di gjermane Sichen shoqėritė profesionale mjekėsore janė vėnė sė bashku, kėshtu qė mund tė pėrcaktojė se cilat konferenca dhe ngjarjet janė ofruar.

Burim hapni kėtuFaqja Kerko per gazetat dhe revistat

Tė gjitha gazetat e mėdha gjermane dhe gjermane, revista, gazetat dhe revistat janė tė kėrkueshme kėtu. Ajo gazetat dhe revistat hobi, revista, revista tė kohės sė lirė tė pasurive tė patundshme, revista e makinave, elektronikė revista, revista shkėmbimet janė treguar.

Ashtu si nė sistemin ėshtė njė Medline kėrkimit dhe pėr tė hyrė nė lidhje tė drejtpėrdrejtė do tė hapė arkivin pėrkatės revistave.

Ky burim ka Web veta, domain gazers gazeta .Lidhje pėr faqet e internetit tė pėrgjithshme

Burimet Web nga Gjermania, kam krijuar njė listė tė lidhjeve. Kjo pėrfshin anėt e zakonshme tregtare tė postės madh, portaleve tė udhėtimit, Portals punė, portaleve makinave, portaleve tė pasurive tė patundshme, forume tė mėdha nė tė gjitha aspektet e botės, sidomos nė lidhje me kafshėt dhe makina, tė cilat janė vetėm tė preferuarat tonė, dhe shkencore burimeve, film Njė rchive, Photo Njė rchive, Arti Arkivat dhe Arkitekturė Njė rchive.

Ky burim Web ka vet, domain Tocker mbikėqyrėsitPėrmbledhje

Burim im web kam paraqitur kėtu formuluara nė mėnyrė qė kjo faqe mund tė gjendet edhe nė pėrkthime. Ajo tingėllon po aq qesharake sa origjinale nė pėrkthim.Olpe, Pranvera 2013 Ossip GROTH

Originaltext

Suchen Sie medizinische Fachliteratur, Übersichtsartikel der Lebenswissenschaften, der Biochemie, der Biophysik, der Zellbiologie, der Immunologie, der Mikrobiologie und Virologie, über Bakterien und Mykoplasmen, Tuberkulose und Tropenkrankheiten, moderne Vefahren der Radiologie und Strahlentherapie, molekulare Bildgebung, Struktur von Proteinen, therapeutischen Antikörpern in der Onkologie gegen Krebs und Lymphom, Myelom und andere Neubildungen, Tumorbiologie, Angiogenese, Bildung von Blutgefässen, Karzinogenese, Onkogene, DNA Reparatur und Replikation, Mitochondrien und Peroxisomen, miRNA und siRNA, Zytosklelett und Zilien, über die Nieren (Nephrologie), die Lungen (Pulmologie), Magen, Darm, Kolon, Rektum, Ileum, Leber und Pankreas (Gastroenterologie), das Herz (Kardiologie), Herzklappen, Aortenklpappe, Mitralklappe und Endokarditis, Herzinfarkt und Lungenembolie, die Blutgefäße, Aorta, Aortenaneurysma Dissektion, Transplantation von Organen, Knochenmark, Stammzellen, Dialyse, ECMO und MARS Organersatz, Zahnheilkunde, Schmerztherapien, Neurologie, Neuropsychologie, Parkinson, Alzheimer und Demenz, TDP43, Schlaganfall und Fazialisparese, Hirntumoren und Gliome, Astrozytome, Meningitis und Enzephalitis, das Komplementsystem, die Vaskulitis, Lupus, Sjögren, Horton, Kawasaki, ANCA, Wegener Granulomatose, Interleukin und Interferon, Zytokin, regulatorische T Zelle, B Zelle, NK Zelle, NKT Zelle und vieles mehr...